Mamino zlato
Dobrodošli na Mamino zlato Forum!
Nadamo se da ćete s nama provesti puno zanimljivih trenutaka i svojom aktivnošću pomoći radu foruma.
Za početak predstavite se u forumu Predstavljanje i dobrodošlica.
Mamino zlato
Dobrodošli na Mamino zlato Forum!
Nadamo se da ćete s nama provesti puno zanimljivih trenutaka i svojom aktivnošću pomoći radu foruma.
Za početak predstavite se u forumu Predstavljanje i dobrodošlica.
Mamino zlato
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mamino zlato

Obitelj, djeca, zabava i ostalo što nam donosi život
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Sretno vam Valentinovo!

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Maverick
Učenik/ica
Učenik/ica
Maverick


Gemini Tiger
Posts : 30
Points : 70
Join date : 08.01.2010
Age : 49
Location : Vukovar,RH

Sretno vam Valentinovo! Empty
PostajNaslov: Sretno vam Valentinovo!   Sretno vam Valentinovo! Icon_minitimened 14 vel - 1:05

Moje dame ( ovdje sad ide i cjenjena gospodo, al gospode mislim muške,osim moje malenkosti nema )

Želim Vam sretno Valentinovo !

Početak obilježavanja današnjeg Valentinova potječe daleko u povijest u vrijeme staroga Rima. Tada je kršćanstvo bila mlada religija a na vlasti je bio car Klaudije II.

Car je zabranio ženidbu i zaruke vojnicima kako bi spriječio njihovu želju za ostankom kod kuće umjesto odlazak u rat. No u to doba živio je i svećenik Valentin.
Svećenstvo je moralo poštovati odluku no Valentin je ipak ostao pri svojim životnim ciljevima i potajno vjenčavao one vojnike koji su to htjeli.

Careva ruka ga je naravno sustigla, strpavši ga u tamnicu.


Na dan 14. veljače Valentinu su po carevoj kazni odrubili glavu.



Nedugo nakon smrti, narod je Valentina proglasio svecem pa tako danas i mi u modernom vremenu slavimo Valentinovo - Dan zaljubljenih.
Tradicije Valentinova su različite po zemljama.

U Engleskoj su prije sto godina oblačili malu djecu u odrasle na Valentinovo. Djeca su išla od vrata do vrata i pjevala Valentinovo pjesmu.
U Wales-u se darivale drvene izrezbarene žlice. Simboli su najčešće bili srca, ključevi a nosile su poruku "ti imaš ključ mog srca".

U nekim zemljama je običaj da djevojka od mladića dobije odjeću kao poklon a ako ona zadrži dar znači da se želi udati za njega.

Danas je Valentinovo dan povećen izražavanju ljubavi, bilo voljenoj osobi ili dragom prijatelju, djetetu ili majci.

I naravno od mene jedna virtualna




Sretno vam Valentinovo! 2920
[Vrh] Go down
https://maminozlato.forumotion.com
BAMBI
Super extra hyper ultra etc...
Super extra hyper ultra etc...
BAMBI


Cancer Tiger
Posts : 459
Points : 549
Join date : 09.01.2010
Age : 49

Sretno vam Valentinovo! Empty
PostajNaslov: Re: Sretno vam Valentinovo!   Sretno vam Valentinovo! Icon_minitimened 14 vel - 14:51

PRIDRUZUJEM SE CESTITKAMA I SVIMA SRETNO VALENTINOVO!!!!


https://www.youtube.com/watch?v=wGaC16wE64o

Sretno vam Valentinovo! Ruzaipiano
[Vrh] Go down
Missy
Super extra hyper ultra etc...
Super extra hyper ultra etc...
Missy


Taurus Goat
Posts : 240
Points : 285
Join date : 08.01.2010
Age : 44
Location : Vukovar,RH

Sretno vam Valentinovo! Empty
PostajNaslov: Re: Sretno vam Valentinovo!   Sretno vam Valentinovo! Icon_minitimepon 15 vel - 0:00

Sretno vam Valentinovo! Valentines-day-myspace-glitter-graphic-35
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sretno vam Valentinovo! Empty
PostajNaslov: Re: Sretno vam Valentinovo!   Sretno vam Valentinovo! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sretno vam Valentinovo!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Mamino zlato :: Ostalo :: Čestitke-
Forum(o)Bir: