Mamino zlato
Dobrodošli na Mamino zlato Forum!
Nadamo se da ćete s nama provesti puno zanimljivih trenutaka i svojom aktivnošću pomoći radu foruma.
Za početak predstavite se u forumu Predstavljanje i dobrodošlica.
Mamino zlato
Dobrodošli na Mamino zlato Forum!
Nadamo se da ćete s nama provesti puno zanimljivih trenutaka i svojom aktivnošću pomoći radu foruma.
Za početak predstavite se u forumu Predstavljanje i dobrodošlica.
Mamino zlato
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mamino zlato

Obitelj, djeca, zabava i ostalo što nam donosi život
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Maverick
Učenik/ica
Učenik/ica
Maverick


Gemini Tiger
Posts : 30
Points : 70
Join date : 08.01.2010
Age : 49
Location : Vukovar,RH

Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća Empty
PostajNaslov: Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća   Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća Icon_minitimesub 9 sij - 23:38

Autor ovog teksta nije moja malenkost, ali ponukan svopćom poplavom makrobiotike,wellnesa, zdravog života i ostalih stvari kojima nas opsjedaju svaki dan prenosim ga u cijelosti.




Da bi ste lakse citali, ovaj mail je napisan
VELIKIM SLOVIMA !!
Za svu djecu koja su rodjena i prezivjela
1950-te, 60-te, 70-te i 80-te !!






Prvo, prezivjeli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je boljela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce i nikad nisu bile testirane na dijabetes



U to vrijeme nisu postojala upozorenja u stilu "Cuvati daleko od dohvata djece" na bocicama sa lijekovima, vratima i ormarima.
Mi, kada smo imali godinu do dvije nismo nosili Pampers-e. Pisali smo u krevet.


Kao djeca, vozili smo se u autima bez pojasa i zracnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rolama.

Pili smo vodu iz crijeva za zaljevanje vrta, a ne iz flasica kupljenih u velikim trgovackim lancima. Dijelili smo flasicu Coca cole sa nasim prijateljima i
NITKO
nije umro zbog toga


Jeli smo mlijecne sladolede, bijeli kruh i pravi maslac, pili kole koje su i tada bile pune secera, ali nismo bili debeli
zato sto smo smo se
STALNO IGRALI VANI

Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se cijeli dan, sve dok se ne upale svijetla na ulici,
skrivaca, planova, klisa, spekulanja, partizana i nijemaca, 1-2-3, kauboja i indijanaca, zaloga, fantoma i svega ostalog sto je samo djecja masta bila u stanju smisliti,

Nerijetko, nas nitko nije mogao naci po cijeli dan.

I nikad nije bilo problema...

Provodili smo cijele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali se niz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice.
Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica
naucili smo kako rijesiti problem


Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme s koncentracijom u skoli.
Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa i usmjerivaca pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.

Nama nisu prodavali drogu ispred skole...



Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,
nikakve video igrice,
nismo imali 99 kanala na televiziji (samo dva i to drugi tek od popodne),
nismo imali video rekordere, surround sound, mobitele, kompjutere, Internet, chat rooms.......

MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO ISLI VAN
DRUZITI SE S NJIMA !




Padali smo s drveca, znali se posijeci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali
nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga




Igrali smo se s lukom i strijelom, pravili katapulte i još kojekakve ne baš neopasne igre i sve smo to prezivjeli bez posljedica!



Isli smo biciklom ili pjeske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!



Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku.
U stvari, bili su cesto strozi nego sam zakon!




--------------------------------------------------------------------------------




Posljednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u povijesti covjecanstva

Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje
i znanstvenike do danas.

Imali smo slobodu, pravo na greske, uspjeh i odgovornost.
I naucili smo zivjeti s tim !

I ti pripadas toj generaciji?

ČESTITAM!



MOZDA CES ZELJETI PODIJELITI OVO S OSTALIMA KOJI SU IMALI SRECE DA ODRASTU KAO PRAVA DJECA, PRIJE NEGO STO SU ODVJETNICI, DRZAVE I VLADE POCELI ODREDJIVATI KAKO TREBA ZIVJETI !

Mozda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vasoj djeci da vide kako su njihovi roditelji odrastali

Pozdrav generaciji.
ŽIVJELI !!!


Nisam protivnik napretka, dapače, uostalom to pokazuju moji hobiji i zanimacije, ali ovo svakodnevno driblanje sa makrobiotikom, cjelovitm žitaricama, i šta ti ja znam sve je stvarno previše... razmislite o tome i o činjenici da od trenutno cca 6.5 milijardi ljudi na zemlji je bar polovica rođena u navedenom razdoblju i po navedenom tekstu je proživjela cijeli svoj život... dakle i prije su djeca bila djeca i papala bombone i čokoladu, a i flips definitivno i svi još uvijek živimo, druga strana medalje je kako živimo, ali mislim da na sadašnju kvalitetu naših života definitivno nisu utjecali bomboni,čokolino i čokolada nego neke puno puno opasnije životne prilike... čaga
[Vrh] Go down
https://maminozlato.forumotion.com
Missy
Super extra hyper ultra etc...
Super extra hyper ultra etc...
Missy


Taurus Goat
Posts : 240
Points : 285
Join date : 08.01.2010
Age : 44
Location : Vukovar,RH

Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća Empty
PostajNaslov: Re: Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća   Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća Icon_minitimened 10 sij - 0:41

slažem se! bravoo
[Vrh] Go down
Dakica
Junior
Junior
Dakica


Posts : 67
Points : 73
Join date : 09.01.2010

Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća Empty
PostajNaslov: Re: Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća   Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća Icon_minitimesri 13 sij - 0:52

ma daj,šta nam je falilo,najedem se kamenja uz cestu i šta mi fali......... rlol

a ova današnja dječurlija nemaju pojma šta je život
[Vrh] Go down
BAMBI
Super extra hyper ultra etc...
Super extra hyper ultra etc...
BAMBI


Cancer Tiger
Posts : 459
Points : 549
Join date : 09.01.2010
Age : 49

Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća Empty
PostajNaslov: Re: Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća   Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća Icon_minitimepet 22 sij - 16:37

joj,imam to vec odavno i stvarno je tocno sve....

danasnja djeca pod staklenim zvonom zive,pa se pitaju zasto su stalno bolesni...
ono je bilo pravo vrijeme.....nije so toliko pazilo i normalnije se zivjelo...

glasam za povratak starih vremena bravo
[Vrh] Go down
Martha
Junior
Junior
Martha


Virgo Pig
Posts : 74
Points : 77
Join date : 22.01.2010
Age : 40

Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća Empty
PostajNaslov: Re: Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća   Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća Icon_minitimepet 22 sij - 23:31

Bome i ja glasam za povratak u ta vremena. Fakat nam je bilo super!
Jedino s čim se ne slažem u tekstu je dio o hiperaktivnosti i koncentraciji u školi....
Doduše, tablete mi zbog toga nikad nisu dali, al možda bi mi bilo lakše da jesu. Ovako su me tretirali ko zločestu i lijenu, a to definitivno nisam bila...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća Empty
PostajNaslov: Re: Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća   Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Za sve rođene polovinom prošlog stoljeća
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Mamino zlato :: Brbljaonica :: Svaštara-
Forum(o)Bir: